9. foto Cenk Tosun 6 4 1
10. foto Vágner Love 7 4 0
  • 05.03.2018
    Trabzonspor s trojicou Slovákov prehral s Besiktasom
    Futbalisti Besiktasu Istanbul zvíťazili v pondelňajšom zápase 24. kola tureckej ligy na ihrisku Trabzonsporu 2:0. V drese domácich odohrali celý duel obrancovia Ján Ďurica a Tomáš Hubočan, ktorý videl v 27. minúte žltú kartu. Juraj Kucka hral do 65. minúty, Matúš Bero sedel na lavičke náhradníkov. (TASR)
  • 24.10.2017
    LM: UEFA potrestala Besiktas pokutou
    Európska futbalová únia (UEFA) potrestala turecký klub Besiktas Istanbul pokutou vo výške 25 tisíc eur za nedostatočnú organizáciu počas septembrového stretnutia Ligy majstrov proti RB Lipsko.

Kontrolná, etická a disciplinárna komisia UEFA rozhodla na základe vznesených obvinení. Besiktas obvinili z nedostatočnej organizácie a porušenia bezpečnostných pravidiel. Stretnutie s Lipskom museli prerušiť na približne desať minút pre výpadok osvetlenia. Informovala agentúra DPA. (TASR)
  • 07.08.2017
    Turecký Superpohár sprevádzali násilnosti
    Na turecké futbalové kluby Besiktas Istanbul aj Konyaspor čakajú tresty po nedeľňajších problémoch s fanúšikmi. Tí vyčíňali počas zápasu o domáci Superpohár, v ktorom prekvapujúco zvíťazil Konyaspor 2:1.

Turecká futbalová federácia (TFF) pripravuje pokuty, zatiaľ čo minister športu a mládeže Osman Askin Bak, ktorý bol na štadióne osobne, predznamenal ďalšie konzekvencie. Stretnutie prerušili krátko po výkope, priaznivci hádzali predmety na hraciu plochu. Hráč Besiktasu Ricardo Quaresma našiel dokonca nôž a odovzdal ho rozhodcovi. Fanúšikovia vtrhli po záverečnom hvizde na trávnik. Informovala o tom agentúra DPA. (TASR)

• 28.05.2017
    Besiktas Istanbul obhájil titul v tureckej lige
    Futbalisti Besiktasu Istanbul obhájili titul v tureckej lige. Rozhodli o tom už v predposlednom 33. kole hladkým triumfom 4:0 na ihrisku Gaziantepsporu. Na čele majú štvorbodový náskok na Basaksehir. Pre Besiktas je to celkovo 15. majstrovský titul v histórii klubu. (TASR)
  • 03.05.2017
    Miloševič v Darmstadte predčasne končí
    Nemecký futbalový bundesligista Darmstadt rozviazal zmluvu so švédskym obrancom Alexandrom Miloševičom. Podľa klubového hovorcu posledného tímu tabuľky neurobil 25-ročný hráč nič zlé, len nezapadol do plánov trénera Torstena Fringsa. Miloševič má na konte päť štartov vo švédskej reprezentácii. Do Darmstadtu prišiel pred sezónou na hosťovanie z Besiktasu Istanbul.  (TASR)
  • 02.04.2017
    Ďurica a Bero pri tesnej výhre Trabzonsporu
    Rizespor - Trabzonspor 0:1 /J. Ďurica hral celý zápas, M. Bero (obaja Trabzonspor) hral do 75. min a dostal ŽK/, Besiktas Istanbul - Genclerbirligi 3:0, Konyaspor - Bursaspor 2:0. (TASR)