10. foto Edin Višća 10 1 0
Expresne
  • 03.06.2017
    Tretím vypadávajúcim z tureckej ligy Rizespor
    V úvodnom sobotňajšom zápase záverečného 34. kola tureckej futbalovej ligy zvíťazil Basaksehir na ihrisku Kayserisporu 1:0. Už dávnejšie bolo jasné, že Basaksehir obsadí v tabuľke 2. miesto a zahrá si kvalifikáciu Ligy majstrov 2017/2018.

Záverečné kolo rozhodlo aj o treťom zostupujúcom z najvyššej tureckej súťaže, ktorým sa po Gaziantepspore a Adanaspore stal aj napriek výhre nad Alanyasporom 1:0 Rizespor. Jeho konkurent v súboji o záchranu Bursaspor totiž triumfoval na pôde Trabzonsporu 2:1 a uchoval si prvoligovú príslušnosť aj pre budúcu sezónu. (TASR)
  • 01.06.2017
    Konyaspor víťazom Tureckého pohára
    Futbalisti Konyasporu zvíťazili v Tureckom pohári. V stredajšom finále zdolali Basaksehir Istanbul 4:1 na strely zo značky pokutového kopu po tom, ako sa stretnutie v riadnom hracom čase i predĺžení skončilo bez gólov. (TASR)
  • 01.04.2017
    Škrtel pri výhre Fenerbahce so žltou kartou
    V úvodnom zápase 26. kola tureckej futbalovej ligy zvíťazil Akhisar nad Basaksehirom 2:1. Fenerbahce Istanbul v základnej zostave s Martinom Škrtelom, ktorý hral celý zápas v 85. minúte videl žltú kartu, zvíťazil na ihirsku Kardemiru Karabük 1:0. (TASR)
  • 22.01.2017
    Basaksehir s prvou prehrou v ročníku, nestačil na Fenerbahce
    V 18. kole tureckej futbalovej ligy zvíťazil Trabzonspor, v základnej zostave s Jánom Ďuricom - hral prvý polčas, na ihrisku Kasimpasy 0:1.

Prvú prehru v súťaži utrpel líder tabuľky Basaksehir, ktorý podľahol v istanbulskom derby Fenerbahce, v ktorom celý zápas odohral Martin Škrtel, 0:1. Basaksehir zostal na čele tabuľky, ale pre druhým Besiktasom má náskok len jedného bodu, pričom Besiktas má k dobru pondelkovú dohrávku kola s Alanyasporom. (TASR)