1. foto Jonjo Shelvey 1 0 0
2. foto Matt Ritchie 1 0 0
  • 15.08.2017
    Newcastle prišiel obrancov Lejeunea a Dummetta
    Nováčik Premier League Newcastle United nemôže niekoľko týždňov počítať s dvojicou obrancov Florianom Lejeuneom a Paulom Dummettom. Obaja futbalisti sa zranili už v prvom polčase úvodného zápasu novej sezóny s Tottenhamom Hotspur (0:2).

Dummett vydržal na ihrisku iba sedem minút, keď si poranil zadný stehenný sval. Lejeunea, ktorý debutoval v drese Newcastlu, musel tréner striedať v 34. minúte, pri súboji si zranil väzivo v členku. "Obaja by mali chýbať niekoľko týždňov," uvádza sa v stanovisku klubu. (TASR)
  • 19.06.2017
    O Caballeru sa zaujíma aj Newcastle
    Newcastle United hľadá posilu medzi tri žrde a jedného z kandidátov si vyhliadol aj v Manchestri City. Magpies majú záujem o Willyho Caballero, ktorý je po vypršaní kontraktu v Manchestri City spájaný aj s Chelsea.
  • 01.03.2017
    Koniec 18-zápasovej série Brightonu
    Ak mužstvo Brighton & Hove Albion z 2. anglickej ligy strelilo v zápase gól ako prvé, po záverečnom hvizde odchádzalo z trávnika vždy ako víťaz. Táto skvelá bilancia sa však zastavila na čísle 18, keďže Brighton v šlágri Championship proti Newcastlu neudržal svoj tesný náskok a po obrate strák prišiel nielen o túto sériu, ale aj o post lídra súťaže.
  • 20.12.2016
    Shelvey so suspendáciou a pokutou a za urážku
    Päťzápasovú suspendáciu a pokutu 100 000 libier (cca 119 000 eur) dostal futbalový stredopoliar Newcastle United Jonjo Shelvey za verbálne urážky protihráča v súboji druhej ligy.

Incident sa udial ešte 17. septembra v domácom zápase Newcastlu proti Wolverhamptonu Wanderers, ktorý hostia vyhrali 2:0. Shelvey, ktorý za Anglicko odohral 6 medzištátnych zápasov musí podľa verdiktu Anglickej futbalovej asociácie (FA) nastúpiť aj na "výchovný kurz". (TASR)
  • 04.08.2016
    Thauvin sa opäť vrátil do Marseille
    Florian Thauvin (23) sa vrátil do francúzskeho futbalového klubu Olympique Marseille na sezónne hosťovanie. Informovala agentúra AP.

Thauvin vlani prestúpil do Newcastle, za ktorý odohral 16 zápasov, no do mužstva herne nezapadol. Aj preto sa v januári vrátil späť do Marseille, v ktorom odštartuje aj nasledujúci ročník. Podľa ďalších informácií má francúzsky klub možnosť premeniť súčasné hosťovanie na prestup. (TASR)
  • 01.02.2016
    Thauvin sa z Newcastle vrátil do Marseille
    Krídelník Florian Thauvin (23) sa z Newcastle United vrátil do Olympique Marseille. Informovala agentúra AP.

Na Ostrovy prestúpil len v auguste minulého roka. Podpísal päťročný kontrakt, no stabilné miesto v základnej jedenástke si nevybojoval. Odohral šestnásť zápasov a strelil len jeden gól. Newcastle ho uvoľnilo na hosťovanie do konca prebiehajúcej sezóny. Ako hráč Olympiqueu strelil Thauvin 21 gólov a 92 súťažných zápasoch. (TASR)