9. foto Jonjo Shelvey 8 0 0
10. foto Dwight Gayle 9 0 0
  • 06.10.2017
    Newcastle si poistil svojho kapitána Lascellesa
    Kapitán futbalistov Newcastle United Jamaal Lascelles podpísal s klubom nový šesťročný kontrakt, ktorý má platnosť do roku 2023. Lascelles prestúpil do Newcastlu v roku 2014, odvtedy stihol odohrať 75 zápasov a streliť sedem gólov.

"Odkedy som prišiel do Newcastlu, som šťastný. Mám rád mesto, futbal aj fanúšikov," povedal pre klubový web. Tréner Rafael Benitez uviedol, že 23-ročný obranca je novým kapitánom tímu zaslúžene. "Hneď ako som sa rozhodol urobiť Jamaala kapitánom, vzal túto výzvu tak, ako mal. Zlepšil sa po futbalovej i ľudskej stránke," povedal Španiel. Informovala agentúra DPA. (TASR)
  • 15.08.2017
    Newcastle prišiel obrancov Lejeunea a Dummetta
    Nováčik Premier League Newcastle United nemôže niekoľko týždňov počítať s dvojicou obrancov Florianom Lejeuneom a Paulom Dummettom. Obaja futbalisti sa zranili už v prvom polčase úvodného zápasu novej sezóny s Tottenhamom Hotspur (0:2).

Dummett vydržal na ihrisku iba sedem minút, keď si poranil zadný stehenný sval. Lejeunea, ktorý debutoval v drese Newcastlu, musel tréner striedať v 34. minúte, pri súboji si zranil väzivo v členku. "Obaja by mali chýbať niekoľko týždňov," uvádza sa v stanovisku klubu. (TASR)
  • 19.06.2017
    O Caballeru sa zaujíma aj Newcastle
    Newcastle United hľadá posilu medzi tri žrde a jedného z kandidátov si vyhliadol aj v Manchestri City. Magpies majú záujem o Willyho Caballero, ktorý je po vypršaní kontraktu v Manchestri City spájaný aj s Chelsea.
  • 01.03.2017
    Koniec 18-zápasovej série Brightonu
    Ak mužstvo Brighton & Hove Albion z 2. anglickej ligy strelilo v zápase gól ako prvé, po záverečnom hvizde odchádzalo z trávnika vždy ako víťaz. Táto skvelá bilancia sa však zastavila na čísle 18, keďže Brighton v šlágri Championship proti Newcastlu neudržal svoj tesný náskok a po obrate strák prišiel nielen o túto sériu, ale aj o post lídra súťaže.
  • 20.12.2016
    Shelvey so suspendáciou a pokutou a za urážku
    Päťzápasovú suspendáciu a pokutu 100 000 libier (cca 119 000 eur) dostal futbalový stredopoliar Newcastle United Jonjo Shelvey za verbálne urážky protihráča v súboji druhej ligy.

Incident sa udial ešte 17. septembra v domácom zápase Newcastlu proti Wolverhamptonu Wanderers, ktorý hostia vyhrali 2:0. Shelvey, ktorý za Anglicko odohral 6 medzištátnych zápasov musí podľa verdiktu Anglickej futbalovej asociácie (FA) nastúpiť aj na "výchovný kurz". (TASR)
  • 04.08.2016
    Thauvin sa opäť vrátil do Marseille
    Florian Thauvin (23) sa vrátil do francúzskeho futbalového klubu Olympique Marseille na sezónne hosťovanie. Informovala agentúra AP.

Thauvin vlani prestúpil do Newcastle, za ktorý odohral 16 zápasov, no do mužstva herne nezapadol. Aj preto sa v januári vrátil späť do Marseille, v ktorom odštartuje aj nasledujúci ročník. Podľa ďalších informácií má francúzsky klub možnosť premeniť súčasné hosťovanie na prestup. (TASR)