10. foto Robert Berić 3 3 0
Expresne
  • 01.06.2017
    Salzburg získal štvrtýkrát po sebe Rakúsky pohár
    Futbalisti Red Bull Salzburg vybojovali štvrtýkrát za sebou Rakúsky pohár. Na domácej scéne sa tak rovnako štvrtýkrát v sérii tešia zo zisku double. V pohárovom finále v Klagenfurte zdolali Rapid Viedeň 2:1, rozhodujúci gól zaznamenal v 85. minúte Valentino Lazaro. (TASR)

Rapid Viedeň – Red Bull Salzburg 1:2 (0:0)
    Góly:
    56. Joelinton – 51. Hwang, 85. Lazaro
  • 11.11.2016
    Novým trénerom Novotu v Rapide Damir Canadi
    Damir Canadi sa stal novým trénerom rakúskeho futbalového klubu Rapid Viedeň, v ktorom pôsobí aj slovenský brankár Ján Novota. Štyridsaťšesťročný kouč, ktorý doteraz viedol druhý tím tabuľky Altach, podpísal s vicemajstrom kontrakt do leta 2018. Informovala o tom agentúra APA.

Canadi nahradil na lavičke Mikea Büskensa, ktorého vedenie Rapidu odvolalo z funkcie v pondelok. (TASR)
  • 21.08.2016
    Rapid pred odvetou s Trenčínom len remizoval
    Súper futbalistov AS Trenčín v play-off Európskej ligy Rapid Viedeň remizoval v 5. kole rakúskej ligy na ihrisku AC Wolfsberger 1:1. Rapid, v bránke s Jánom Novotom, sa ujal vedenia v 31. min zásluhou Christopha Schösswendtera, za domácich vyrovnal na konečných 1:1 v 82. min striedajúci Philipp Prosenik. (TASR)
  • 13.08.2016
    Rapid v generálke na Trenčín s vysokou výhrou
    Futbalisti Rapidu Viedeň sa víťazne naladili na štvrtkový súboj play off Európskej ligy UEFA proti AS Trenčín. V sobotňajšom dueli 4. kola najvyššej rakúskej súťaže zdolali doma Admiru Wäcker 4:0, o čo sa postarali dvojgóloví Louis Schaub a Stefan Schwab. Na súpiske domácich chýbal slovenský brankár Ján Novota, ktorý si lieči hnisavý zápal mandlí. (TASR)