15.MFK Karviná 30031: 90
16.SFC Opava 30032: 110
  • 19.08.2011
    Olomoucu za korupciu odrátajú 9 bodov
    Mínus deväť bodov v aktuálnej tabuľke a pokuta štyri milióny českých korún, taký trest udelila disciplinárka ČMFZ Sigme Olomouc. Postih po dvoch rokoch je za údajné podplácanie v zápase s Bohemians Praha z predminulého roku. isport.cz
  • 08.06.2011
    Do Polonie po Ježovi aj Šultes z Olomouca
    Novým spoluhráčom Róberta Ježa (29), ktorý v utorok prestúpil z Górniku Zabrze do konkurenčnej Polonie Varšava, bude aj český útočník Sigmy Olomouc Pavel Šultes (26). Rodák z Hanej mal podľa poľských médií podpísať trojročnú profesionálnu zmluvu. "Kluby sa už medzi sebou dohodli," citovala stránka Sigmy Olomouc predsedu predstavenstva Josefa Lébra. Ten na margo tohto prestupu doplnil, že na jeho skompletizovanie treba ešte doriešiť nejaké detaily a v žiadnom prípade neprestúpil do 7. mužstva uplynulej sezóny poľskej Ekstraklasy za takú nízku sumu, o akej informujú poľské médiá. Pavel Šultes za SK Sigma Olomouc odohral 66 majstrovských stretnutí v Gambrinus lige, v ktorých dal 16 gólov. sita
  • 25.05.2011
    Šarvátky po finále, pohár pre Mladú Boleslav
    Šarvátky fanúšikov poznačili finále českomoravského poháru mesdzi Olomocom a FK Mladá Boleslav (na penalty (3:4). Diváci vtrhli na plochu po rozhodujúcej penalte a usporiadatelia ich už nedokázali zastaviť. Z triumfu môže tešiť aj slovenský stredopoliar Lukáš Opiela, ktorý odohral celý zápas, no svoj pokus v penaltovej lotérii nepremenil.

Sigma Olomouc - Mladá Boleslav 1:1 po riadnom hracom čase, 3:4 na pokutové kopy

Góly: 59. Hořava - 73. Táborský (z pok. kopu), rozhodujúci pokutový kop premenil Chramosta, 5430 divákov
    Lukáš Opiela (Mladá Boleslav) odohral celý zápas.

• 05.05.2011
    Slavii Praha nedovolili dohrať zápas
    V polčasovej prestávke vtrhli na ihrisko v pražskom Edene fanúšikovia domácej Slavie. Došlo k tomu počas prvého semifinálového zápasu Českého pohára medzi so Sigmou Olomouc. Fanúšikovia chceli diskutovať s generálnym riaditeľom klubu Miroslavom Platilom o finančnej situácii klubu, ktorý stojí na prahu bankrotu. Vzápätí sa chceli dostať do útrob štadióna. Rozvášnení priaznivci hádzali na Platila rôzne predmety a poliali ho pivom. Situáciu museli riešiť privolaní kukláči. Tým sa postupne podarilo vytlačiť dav na severnú tribúnu. Informuje o tom česká tlačová agentúra Mediafax. "Vrátil som sa z rokovania licenčnej komisie futbalového zväzu na Strahove a môžem povedať, že robíme maximum pre záchranu klubu. Verím, že je všetko dobre naštartované," citovala agentúra šéfa klubu, ktorý sa topí v dlžobách a hrozí mu zánik. Rozhodcovia druhý polčas nedovolili začať a zápas bude mať dohru na disciplinárnej komisii. sh, mediafax, sita
  • 22.03.2011
    Senica vyzve v príprave Olomouc a Šaľu
    Hráči FK Senica využijú reprezentačnú prestávku, ako informuje stránka klubu, na dva prípravné duely. Okrem už avizovanej konfrontácie s českým účastníkom Gambrinus ligy SK Sigma Olomouc (hrá sa v sobotu 26. 3. o 11.00 h v Olomouci) nastúpia zverenci trénera Stanislava Grigu v stredu 23. marca proti tímu I. ligy FK Slovan Duslo Šaľa. Výkop tohto prípravného súboja je o 14.30 h na ihrisku v Čáčove. sita
  • 21.02.2011
    Doležal neposilní ViOn, zostáva v Sigme
    Martin Doležal (20) z SK Sigma Olomouc nebude na jar hosťovať vo ViOn-e Zlaté Moravce. Mladý český útočník sa vrátil naspäť do Olomouca, z ktorého odišiel na hosťovanie do Legie Varšava kráľ jesenných strelcov českej ligy Michal Hubník (26). Práve s jeho budúcim pôsobiskom súviselo aj polročné hosťovanie Doležala v Zlatých Moravciach, uviedol športový riaditeľ ViOn Milan Galaba. Doležal na jeseň pôsobil v druholigovom Třinci. Funkcionárov Zlatých Moraviec zaujal počas Tipsport ligy, v drese Sigmy sa predstavil aj vo finále turnaja, v ktorom Olomouc zdolal Zlaté Moravce 3:1. Autorom tretieho gólu bol práve Doležal.en, sita