10. foto Roland Sallai 21 1 0
  • 20.06.2017
    Palermo prevezme od júla nový majiteľ
    Taliansky futbalový klub Palermo bude mať od nasledujúcej sezóny nového majiteľa. Doterajší vlastník Maurizio Zamparini sa na predaji dohodol s Paulom Baccaglinim, Talianom s americkými koreňmi.

Zamparini, ktorý kúpil klub v roku 2002, sa preslávil najmä tým, že počas svojho pätnásťročného pôsobenia vymenil 40 trénerov. Palermo skončilo v nedávno skončenej sezóne v Serii A na predposlednom mieste a spadlo o súťaž nižšie. (TASR)
  • 13.03.2017
    Posledná trojica v tabuľke Serie A najslabšia od roku 1998
    Trio mužstiev Serie A Palermo, Crotone a Pescara získalo za doterajších 28 kôl Serie A spolu len 41 bodov. Tento bodový zisk na najmenším od sezóny 1998/99.
  • 06.09.2016
    Palermo povedie po Ballardinim De Zerbi
    Novým trénerom futbalistov talianskeho Palerma sa v utorok stal Roberto De Zerbi (37), ktorý na lavičke účastníka Serie A vymenil Davideho Ballardiniho. Podľa informácie agentúry AP Ballardini rezignoval len po dvoch ligových zápasoch v tejto sezóne.

De Zerbi zaznamená debut v zápase s SSC Neapol. Minulé dve sezóny viedol Foggiu, no minulý mesiac tam skončil po konflikte s vedením treťoligistu. Ballardini v máji zachránil Palermo medzi elitou. Prezident a majiteľ Sicílčanov Maurizio Zamparini za 29 rokov v klube vymenil hlavného trénera už takmer 60-krát. (TASR)
  • 12.04.2016
    Palermo v ďalšom zápase bez divákov
    Klub talianskej futbalovej Serie A US Palermo odohrá najbližší domáci zápas bez divákov. Športový tribunál najvyššej súťaže potrestal sicílsky klub za výtržnosti jeho fanúšikov v nedeľnom domácom stretnutí proti Laziu Rím.

Ako informovala agentúra DPA, priaznivci Palerma hádzali na plochu dymovnice, svetlice a rôzne iné predmety. Rozhodca musel duel dvakrát prerušiť. Priaznivci US navyše verbálne atakovali vlastných hráčov a k výtržnostiam došlo aj v meste. (TASR)
  • 11.04.2016
    V Palerme pre výtržnosti zatkli ôsmich fanúšikov
    Polícia zatkla ôsmich fanúšikov už pred nedeľňajším futbalovým zápasom 32. kola talianskej Serie A medzi Palermom a Lazio Rím. Výtržnosti fanúšikov vypukli v centre Palerma a pokračovali aj na štadióne, kde domáci fanúšikovia svetlicami prerušili stretnutie v oboch polčasoch. Informovala agentúra AP.

V druhom polčase musel rozhodca na päť minút prerušiť zápas, keď svetlica pristála neďaleko stredopoliara hostí Antonia Candrevu. Pokým sa situácia neupokojila, hádzali fanúšikovia Palerma na trávnik aj sedačky zo štadióna. Okolo 300 fanúšikov protestovalo aj po zápase pred štadiónom, v reakcii na prehru 0:3 s Laziom. Palermo je namočené šesť kôl pred koncom do boja o udržanie, momentálne je na zostupovom 18. mieste so ziskom 28 bodov. (TASR)
  • 21.03.2016
    Zamparini plánuje predať US Palermo
    Prezident Maurizio Zamparini plánuje v lete predať futbalový klub US Palermo. "Mám pred sebou ešte dva mesiace, potom končím. Budem rád, keď klub prevezme investor z Palerma aj za nízku cenu," cituje slová funkcionára agentúra dpa.

Podnikateľ je prezidentom sicílskeho klubu od roku 2002 a preslávil sa hlavne častými výmenami trénerov. Od začiatku jeho funkčného obdobia sa ich v Palerme, ktorému aktuálne hrozí zostup z najvyššej súťaže, vystriedalo viac ako tridsať. (TASR)