Vlajka

Nemecko

Najčítanejšie
Najnovšie
 • 25.4.2017
  Delaney pomôže Brémam v boji o pohárovú Európu
  Nemecký futbalový klub Werder Brémy môže počítať v závere sezóny už aj s uzdraveným stredopoliarom Thomasom Delaneym. Dánsky futbalista vynechal predchádzajúce tri stretnutia pre zranenie stehna, ale v utorok sa už vrátil do tréningového procesu. Brémy majú výborný vstup do jarnej časti, premožiteľa už nenašli v desiatich zápasoch po sebe, čo vyšvihlo tím zo zostupových vôd až na aktuálnu siedmu pozíciu. Informovala agentúra DPA. (TASR)
 • 20.4.2017
  Frankfurt musí za výtržnosti fanúšikov zaplatiť pokutu 13 000 eur
  Eintracht Frankfurt musí zaplatiť pokutu 13 000 eur. Športový súd Nemeckého futbalového zväzu (DFB) potrestal klub za dva prípady výtržností jeho fanúšikov.

  Tí sa previnil v pohárovom zápase v Hannoveri 8. februára, keď na tribúne odpálili pyrotechniku, a o desať dní neskôr na vlastnom štadióne s FC Ingolstadt. Vtedy hodil jeden z priaznivcov Frankfurtu delobuch smerom k hráčovi na ihrisku. Informovala agentúra dpa. (TASR)
 • 18.4.2017
  Holland predĺžil zmluvu s Darmstadtom
  Účastník nemeckej najvyššej futbalovej súťaže Darmstadt 98 predĺžil so svojim obrancom Fabianom Hollandom (26) kontrakt až do roku 2020.

  Nemecký zadák pôsobí v klube od roku 2014, v aktuálnom ročníku zasiahol do 24 súťažných stretnutí. Darmstadt sa v tejto sezóne pravdepodobne nevyhne zostupu do druhej ligy, päť kôl pred koncom stráca na pozíciu zaručujúcu baráž 14 bodov. Informovala agentúra DPA. (TASR)
 • 18.4.2017
  Pohár konfederácií FIFA: Len malý záujem nemeckých fanúšikov
  Fanúšikovia úradujúcich majstrov sveta z Nemecka nejavia zatiaľ veľký záujem o futbalový Pohár konfederácií FIFA, ktorý sa uskutoční v Rusku od 17. júna do 2. júla.  Zo 695 000 dostupných lístkov sa v prvej fáze predalo 211 475, no nemeckí fanúšikovia požiadali len o menej ako 1500 vstupeniek. "Dúfame, že sa dopyt zvýši s blížiacim sa začiatkom turnaja," citovala agentúra DPA šéfa organizačného výboru Vitalija Mutka.  

  Na turnaji sa predstavia Rusko, Nemecko, Austrália, Čile, Mexiko, Nový Zéland, Portugalsko a Kamerun. (TASR)
 • 17.4.2017
  Pred dolnosaským derby zatkli 200 fanúšikov Braunschweigu
  Pred zápasom druhej nemeckej futbalovej ligy medzi Hannoverom 96 a Eintrachtom Braunschweig (1:0) zatkli 200 fanúšikov hostí, ktorí sa snažili nekontrolovane dostať na štadión. K výtržnostiam došlo aj počas dolnosaského derby. V oboch sektoroch priaznivcov odpálili pyrotechniku, dve osoby sa pri policajnom zásahu zranili.

  Po stretnutí sa na adresu vedenia Nemeckej futbalovej ligy (DFL) zniesla vlna kritiky. Viacerí namietali, že bezpečnostné opatrenia mali byť prísnejšie. "Bol to rizikový duel dvoch regionálnych rivalov. Predstavitelia DFL dostatočne nezohľadnili, že môže prísť k vážnym incidentom, celú situáciu jednoducho podcenili," citovala agentúra DPA slová saského politika Stephana Weila zo Sociálnodemokratickej strany (SPD). (TASR)
 • 11.4.2017
  Pohár konfederácií FIFA: Vstupenky sa predávajú pomaly
  Ruský vicepremiér Vitalij Mutko je sklamaný z pomalého predaja vstupeniek na futbalový Pohár konfederácií FIFA, ktorý sa v krajine uskutoční od 17. júna do 2. júla. Z 695 000 dostupných lístkov sa v prvej fáze predalo 211 475, toto číslo zaostalo za očakávaniami.

  "Dúfame, že situácia sa zlepší, keď na budúci týždeň otvoríme viac predajných miest," povedal Mutko podľa agentúry AP. Najviac vstupeniek si zakúpili ruskí fanúšikovia, nasledujú priaznivci z Čile, ktorí si zaobstarali vyše 7000 lístkov, Nemci, Portugalci a Mexičania. (TASR)
Futbalpédia všetky správy >>
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.