Vlajka

Slovensko

• Sabov gól Beitaru na bodový zisk nestačil
    Gól slovenského futbalového reprezentanta Erika Saba nezabránil stredajšej prehre Beitaru Jeruzalem v stretnutí 28. kola najvyššej izraelskej súťaže na pôde Hapoelu Be'er Ševa 1:3. Bývalý hráč trnavského Spartaka šiestym tohtosezónnym ligovým zásahom v 53. minúte iba skorigoval nepriaznivý stav. Hapoel sa po víťazstve odpútal na čele tabuľky od Beitaru na rozdiel štyroch bodov. (TASR)
  • Počasie 2. lige nepraje, odložené ďalšie zápasy
    Zo štvorice piatkových zápasov 2. ligy sa nakoniec uskutočnia len dva. Duely Partizán Bardejov - KFC Komárno a FC Lokomotíva Košice - AFC Nové Mesto nad Váhom museli byť totiž kvôli terénu odložené.
  • Šláger 4. kola nadstavby Trnava - Slovan sa začne neskôr
    V programe 4. kola nadstavbovej časti futbalovej Fortuna ligy v skupine o titul prišlo k jednej zmene - čas úvodného výkopu šlágra medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava sa pre požiadavku vysielateľa posunul na sobotu 7. apríla na 15.30 h. Oba kluby so zmenou podľa Únie ligových klubov (ÚLK) súhlasili. Pôvodne sa mal duel na Štadióne Antona Malatinského začať o 15.00 h.
  • MLS: Rusnák rozhodol o triumfe Realu Salt Lake
    Vďaka gólu slovenského reprezentanta Alberta Rusnáka zvíťazili futbalisti Realu Salt Lake v zámorskej Major League Soccer (MLS) v noci na nedeľu nad New York Red Bulls 1:0. Dvadsaťtriročný stredopoliar premenil už v 4. minúte pokutový kop na domácom Rio Tinto Stadium pred návštevou 16.334 divákov. Otvoril si tak gólový účet v rozbiehajúcej sa sezóne zámorskej profiligy. V tej uplynulej v 30 dueloch strelil sedem gólov. Real je v tabuľke Západnej konferencii so 4 bodmi na šiestom mieste. (TASR)
  • Trabzonspor s trojicou Slovákov prehral s Besiktasom
    Futbalisti Besiktasu Istanbul zvíťazili v pondelňajšom zápase 24. kola tureckej ligy na ihrisku Trabzonsporu 2:0. V drese domácich odohrali celý duel obrancovia Ján Ďurica a Tomáš Hubočan, ktorý videl v 27. minúte žltú kartu. Juraj Kucka hral do 65. minúty, Matúš Bero sedel na lavičke náhradníkov. (TASR)
  • MLS: Rusnákova asistencia Salt Lake výhru nepriniesla
    Futbalisti Realu Salt Lake City vstúpili do nového ročníka zámorskej Major League Soccer (MLS) remízou na ihrisku FC Dallas 1:1. Gól hostí v 25. minúte vypracoval slovenský reprezentačný stredopoliar Albert Rusnák, Real prišiel o víťazstvo v závere po vlastnom góle Marcela Silvu.

Dvadsaťtriročný Rusnák prihrávkou zo stredu poľa vyslal do brejku Joao Platu, ktorý si ešte v šestnástke zasekol obrancu a otvoril skóre. Hostia prišli o dva body v závere, keď si obranca Silva nešťastne zrazil do siete prihrávku či strelu Maximiliana Urrutiho. (TASR)
  • Štefánikov gól na výhry Termalicy nestačil
    V piatkovom zápase 26. kola poľskej futbalovej Ekstraklasy sa do streleckej listiny zapísal aj Slovák S. Štefánik, jeho zásah však na tri body nakoniec nestačil.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Wisla Plock 1:2
    /J. Mucha odchytal celý zápas, S. Štefánik odohral celý zápas + strelil gól v 9. minúte, D. Guba hral do 62. minúty, M. Mikovič hral od 62. minúty, R. Gergel (všetci Termalica) hral do 71. minúty/
  • Zápas Lokomotívy s Rimavskou Sobotou zrušený
    Zápas v rámci zimnej prípravy medzi druholigiovou Lokomotívou Košice a účastníkom 3. ligy Stred Rimavskou Sobotou, ktorý sa mal hrať v strede 21. februára v Moldave nad Bodvou, sa nakoniec po vzájomnej dohode oboch klubov zrušil. Dôvodom sú zranenia a choroby v boch kádroch. (fclokomotiva.sk)
  • Pezinské derby zrušené
    Prípravný zápas, v ktorom sa mali vo štvrtok stretnúť PŠC Pezinok a CFK Pezinok Cajla sa nakoniec neuskutoční. Dôvodom je maródka v tíme CFK. (FB PŠC Pezinok)