20.Málaga CF 30030: 70
  • 29.08.2017
    Lyon získal z Celty Vigo Pape Cheikh Diopa
    Španielsky futbalista Pape Cheikh Diop opúšťa Celtu Vigo a najbližších päť rokov by mal obliekať dres Olympique Lyon. Francúzsky klub za 20-ročného stredopoliara zaplatí 10 miliónov eur a prípadné ďalšie bonusy, ktoré sa môžu vyšplhať až na sumu 4 milióny eur, informovala agentúra AP.

Diop debutoval v drese A-tímu Celty ako 18-ročný. Za galícijský klub odohral spolu 22 zápasov. (TASR)
  • 24.08.2017
    Barcelona kúpila Dembeleho, tvrdí Bild
    Nemecké periodikum Bild vo štvrtok informovalo, že francúzsky futbalista Ousmane Dembele opúšťa Borussiu Dortmund a za 150 miliónov eur ho kúpil FC Barcelona.

Katalánsky veľkoklub hľadá náhradu po odchode brazílskeho útočníka Neymara do Paríža Saint-Germain. Vedenie Dortmundu však dementovalo správy o odchode 20-ročného Dembeleho a v piatok o 12.00 h poskytne svoje stanovisko na avizovanej tlačovej konferencii. (TASR)
  • 18.08.2017
    Messi a spol budú mať na dresoch namiesto mien nápis Barcelona
    Futbalisti Barcelony budú mať v nedeľňajšom zápase 1. kola španielskej La Ligy proti Betisu Sevilla na dresoch namiesto mien nápis Barcelona. Týmto spôsobom si chcú uctiť obete štvrtkového teroristického útoku, pri ktorom v katalánskej metropole a v meste Cambrils zomrelo 14 ľudí.

"Klub dostal od Španielskej futbalovej federácie povolenie použiť v zápase s Betisom špeciálne dresy. Na ich prednej časti bude nápis 'TotsSomBarcelona'," uvádza sa vo vyhlásení katalánskeho veľkoklubu, ktoré sprostredkovala agentúra dpa. Pred všetkými zápasmi 1. kola si obete útoku uctia minútou ticha. (TASR)
  • 16.08.2017
    Španielska federácia potvrdila trest pre Ronalda
    Španielska futbalová federácia RFEF v stredu potvrdila päťzápasový trest pre Cristiana Ronalda a zamietla sťažnosť Realu Madrid.

Portugalský futbalista dostal v nedeľňajšom prvom stretnutí o španielsky Superpohár s FC Barcelona (3:1) červenú kartu po dvoch žltých. Podľa jeho zamestnávateľa bola druhá žltá karta neoprávnená. Ronaldo následne strčil do hlavného rozhodcu Ricarda de Burgosa Bengoetxeu, začo ho neskôr suspendovali. Správu priniesla agentúra dpa. (TASR)
    Kevin-Prince Boateng opustil Las Palmas, vráti sa do Nemecka
    Ghanský futbalový reprezentant Kevin-Prince Boateng sa so španielskym klubom Las Palmas dohodol na ukončení spolupráce už po roku. Iba v máji pritom predĺžil zmluvu na tri sezóny. Má namierené do Eintrachtu Frankfurt, s ktorým podpíše kontrakt na dva roky.

Bývalý stredopoliar Tottenhamu Hotspur, Portsmouthu či AC Miláno už v Nemecku, kde sa narodil, pôsobil ako kmeňový hráč v Herthe Berlín a Schalke 04 Gelsenkirchen, hosťoval v Borussii Dortmund. V stredu o tom informovala agentúra DPA. (TASR)
  • 09.08.2017
    Lobotka hral pri penaltovej prehre Celty do 63. minúty
    Slovenský futbalista Stanislav Lobotka odohral viac než hodinu stredajšieho prípravného stretnutia, v ktorom jeho Celta Vigo podľahla Udinese Calcio po remíze 1:1 v riadnom hracom čase na strely zo značky pokutového kopu 2:3. Dvadsaťdvaročný stredopoliar pobudol na trávniku do 63. minúty, jeho krajan Filip Vaško sedel na lavičke náhradníkov talianskeho súpera. (TASR)