Futbalista Juventusu Turín Juan Cuadrado sa rozhodol po pretrvávajúcich bolestiach svalovo-šľachovej časti panvy - tzv. pruhu, absolvovať operáciu. Mužstvu bude chýbať približne tri mesiace.

Dvadsaťdeväťročný kolumbijský krídelník sa liečil už od decembra, ale v pondelok mu po návšteve mníchovskej kliniky odporučili operáciu. Na trávniky by sa mal vrátiť v máji. Informovala agentúra DPA. (TASR)
  • 27.12.2017
    Joao Pedro s trestom a pokutou za vylúčenie
    Hráč talianskeho klubu Cagliari Calcio Brazílčan Joao Pedro dostal štvorzápasový dištanc za červenú kartu, ktorú videl počas piatkového duelu Serie A proti Fiorentine (0:1).

Stredopoliara vylúčil rozhodca v nadstavenom čase, keď nafilmoval faul a následne stúpil na nohu protihráča. Pedro musí taktiež zaplatiť pokutu 2000 eur. Informovala o tom agentúra DPA. (TASR)
  • 14.11.2017
    Laziu Rím hrozí trest pre rasistické správanie fanúšikov
    Talianska futbalová federácia (FIGC) vypočuje zástupcov klubu Lazio Rím pre antisemitistické správanie ich fanúšikov.

Po víťazstve Lazia nad Cagliari (3:0) 22. októbra domáci fanúšikovia vylepili obrázky Anny Frankovej, ktorá bola obeťou holokaustu, v drese konkurenčného AS Rím na svojom štadióne Olimpico. Vypočúvanie na pôde FIGC prebehne vo štvrtok. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)
  • 02.11.2017
    Neapol prišiel na niekoľko mesiacov o Ghoulama
    Alžírsky futbalový obranca Faouzi Ghoulam si roztrhol predný skrížený väz v pravom kolene. Svojmu klubu SSC Neapol bude chýbať niekoľko mesiacov. Spoluhráč slovenského reprezentanta Mareka Hamšíka sa zranil v prvom polčase stredajšieho zápasu Ligy majstrov proti Manchestru City (2:4). V piatok sa podrobí operácií, informovala o tom agentúra AP. (TASR)
  • 04.10.2017
    Paratici s dištancom za urážku videorozhodcu
    Športový riaditeľ Juventusu Turín Fabio Paratici dostal zákaz vykonávať svoju funkciu. Disciplinárna komisia Talianskej futbalovej federácie (FIGC) mu udelila dvojtýždňový trest za urážku videorozhodcu, informovala agentúra AP.

Za "útoky a urážlivé výrazy" na adresu videorozhodcu nedeľňajšieho súboja s Atalantou Bergamo (2:2) musí Paratici okrem toho zaplatiť pokutu 20 000 eur. V najbližšom zápase Serie A s Laziom Rím, ktorý je na programe 14. októbra po reprezentačnej prestávke, tak Paratici nemôže vstúpiť na ihrisko ani do šatne. (TASR)
  • 03.10.2017
    Lazio za rasizmus fanúšikov s uzavretím časti tribúny
    Taliansky futbalový klub Lazio Rím bude mať v nasledujúcich dvoch ligových stretnutiach zatvorenú časť tribúny na Stadio Olimpico. V utorok o tom rozhodlo vedenie Serie A. Dôvodom je pokrikovanie rasistických hesiel početnej skupiny fanúšikov Lazia v nedeľňajšom zápase proti Sassuolu na dvoch hosťujúcich futbalistov tmavej pleti Alfreda Duncana a Clauda Adjaponga.

Vedenie súťaže najskôr rozhodlo o zatvorení sektora, z ktorého sa ozývali pokriky, na jeden zápas. Neskôr sa však trest zvýšil na dve stretnutia, keďže Lazio už za podobný prehrešok suspendovali v apríli po mestskom derby proti AS Rím. Informovala agentúra DPA. (TASR)