Turecko

Expresne
  • 24.10.2017
    LM: UEFA potrestala Besiktas pokutou
    Európska futbalová únia (UEFA) potrestala turecký klub Besiktas Istanbul pokutou vo výške 25 tisíc eur za nedostatočnú organizáciu počas septembrového stretnutia Ligy majstrov proti RB Lipsko.

Kontrolná, etická a disciplinárna komisia UEFA rozhodla na základe vznesených obvinení. Besiktas obvinili z nedostatočnej organizácie a porušenia bezpečnostných pravidiel. Stretnutie s Lipskom museli prerušiť na približne desať minút pre výpadok osvetlenia. Informovala agentúra DPA. (TASR)
  • 07.08.2017
    Djourou novou posilou tureckého Antalyasporu
    Švajčiarsky futbalový reprezentant Johan Djourou sa stal novou posilou tureckého Antalyasporu, s ktorým podpísal dvojročnú zmluvu s opciou na ďalšiu sezónu. Tridsaťročný obranca prichádza do piateho tímu uplynulej sezóny Süper Lig ako voľný hráč. V minulosti pôsobil v Arsenale FC, Birminghame City, Hannoveri 96 a Hamburgeri SV. (TASR)
    Turecký Superpohár sprevádzali násilnosti
    Na turecké futbalové kluby Besiktas Istanbul aj Konyaspor čakajú tresty po nedeľňajších problémoch s fanúšikmi. Tí vyčíňali počas zápasu o domáci Superpohár, v ktorom prekvapujúco zvíťazil Konyaspor 2:1.

Turecká futbalová federácia (TFF) pripravuje pokuty, zatiaľ čo minister športu a mládeže Osman Askin Bak, ktorý bol na štadióne osobne, predznamenal ďalšie konzekvencie. Stretnutie prerušili krátko po výkope, priaznivci hádzali predmety na hraciu plochu. Hráč Besiktasu Ricardo Quaresma našiel dokonca nôž a odovzdal ho rozhodcovi. Fanúšikovia vtrhli po záverečnom hvizde na trávnik. Informovala o tom agentúra DPA. (TASR)