Vlajka

USA

• 10.09.2018
    Schmid odstúpil z postu trénera LA Galaxy
    Sigi Schmid odstúpil z postu hlavného trénera futbalistov Los Angeles Galaxy pôsobiacich v zámorskej Major League Soccer (MLS). Šesťdesiatpäťročný kouč, ktorý má na konte najviac ligových víťazstiev v histórii súťaže (266), oznámil svoju rezignáciu v pondelok.

Mužstvo dočasne povedie do konca prebiehajúcej sezóny Dominic Kinnear. Informovala o tom agentúra AP. Schmidt vyhral MLS v roku 2002 s LA Galaxy, o šesť rokov neskôr triumfoval s Columbusom Crew. (TASR)
  • 05.08.2018
    MLS: Real Salt Lake s Rusnákom zvíťazil nad Chicagom
    Futbalisti Realu Salt Lake vyhrali v noci na nedeľu v zámorskej Major League Soccer nad Chicagom Fire vďaka dvom gólom Chorváta Damira Kreilacha 2:1. Slovenský reprezentant Albert Rusnák nastúpil v základnej zostave domácich, hral až do 95. minúty, keď ho vystriedal Nick Besler.

Hráči Salt Lake predtým nevyhrali tri zápasy za sebou, v tabuľke im patrí posledná šiesta postupová priečka v Západnej konferencii. Chicago, ktoré natiahlo sériu prehier v MLS už na šesť stretnutí, je vo Východnej konferencii desiate. (TASR)
  • 08.07.2018
    Rusnákov gól pomohol k výhre Salt Lake nad Dallasom
    Slovenský futbalový reprezentant Albert Rusnák sa v noci na nedeľu opäť strelecky presadil v americkej Major League Socccer. Jeho gól prispel k domácemu triumfu Realu Salt Lake na nad FC Dallas 2:0.

Rusnák v 11. minúte z penalty otvoril skóre, bol to pre neho už piaty gól v prebiehajúcom ročníku. Slovenský stredopoliar hral do 86. minúty. Zaujímavosťou je, že v predchádzajúcom súboji s Kansasom Rusnák pokutový kop nepremenil. Real je v tabuľke Západnej konferencie na 4. mieste. (TASR)
  • 01.07.2018
    Rusnákov gól prehre Salt Lake nezabránil
    Slovenský futbalový reprezentant Albert Rusnák sa v noci na nedeľu strelecky presadil v americkej Major League Socccr. Jeho gól však nezabránil prehre Realu Salt Lake na pôde Columbusu Crew 1:2. Rusnák v 74. minúte skorigoval prehru tímu z Utahu. (TASR)
  • 30.06.2018
    Peruánec Ruidiaz novou posilou Seattle Sounders
    Futbalový klub zámorskej MLS Seattle Sounders angažoval peruánskeho útočníka Raula Ruidiaza. Podpis zmluvy oznámil krátko potom, ako Peru vypadlo v skupinovej fáze 21. MS v Rusku. Ruidiaz bude môcť za nový klub nastúpiť od 10. júla, informovala agentúra AP.

Dvadsaťsedemročný útočník doteraz pôsobil v mexickej Morelii, kde sa dvakrát za sebou stal najlepším strelcom ligy. V Rusku si však veľa nezahral, dvakrát striedal v závere a na konto si zapísal len 13 minút. Seattle sa v MLS trápi, v Západnej konferencii je na 10. mieste, keď v 14 dueloch len trikrát vyhral a trikrát remizoval. "Myslím si, že v ofenzíve môžem pomôcť. Viem si nájsť priestor. Strieľanie gólov je tá najúžasnejšia vec," povedal Ruidiaz. (TASR)
  • 28.05.2018
    MS2026: Usporiadateľskí kandidáti sa stretnú s inšpektormi
    Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) pozvala kandidátov na usporiadanie MS 2026 na stretnutie s inšpektormi do Zürichu. "Zástupcovia spoločnej kandidatury USA, Mexika a Kanady a ďalšieho adepta z Maroka budú odpovedať na otázky pred hodnotením ich ponúk," informovala agentúra AP.

Termín zverejnenia hodnotiacej správy nie je známy. O hostiteľovi MS 2026 rozhodnú delegáti valného zhromaždenia FIFA 13. júna v Moskve. (TASR)