Vlajka

USA

• 28.05.2018
    MS2026: Usporiadateľskí kandidáti sa stretnú s inšpektormi
    Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) pozvala kandidátov na usporiadanie MS 2026 na stretnutie s inšpektormi do Zürichu. "Zástupcovia spoločnej kandidatury USA, Mexika a Kanady a ďalšieho adepta z Maroka budú odpovedať na otázky pred hodnotením ich ponúk," informovala agentúra AP.

Termín zverejnenia hodnotiacej správy nie je známy. O hostiteľovi MS 2026 rozhodnú delegáti valného zhromaždenia FIFA 13. júna v Moskve. (TASR)
  • 18.03.2018
    MLS: Rusnák rozhodol o triumfe Realu Salt Lake
    Vďaka gólu slovenského reprezentanta Alberta Rusnáka zvíťazili futbalisti Realu Salt Lake v zámorskej Major League Soccer (MLS) v noci na nedeľu nad New York Red Bulls 1:0. Dvadsaťtriročný stredopoliar premenil už v 4. minúte pokutový kop na domácom Rio Tinto Stadium pred návštevou 16.334 divákov. Otvoril si tak gólový účet v rozbiehajúcej sa sezóne zámorskej profiligy. V tej uplynulej v 30 dueloch strelil sedem gólov. Real je v tabuľke Západnej konferencii so 4 bodmi na šiestom mieste. (TASR)
  • 04.03.2018
    MLS: Rusnákova asistencia Salt Lake výhru nepriniesla
    Futbalisti Realu Salt Lake City vstúpili do nového ročníka zámorskej Major League Soccer (MLS) remízou na ihrisku FC Dallas 1:1. Gól hostí v 25. minúte vypracoval slovenský reprezentačný stredopoliar Albert Rusnák, Real prišiel o víťazstvo v závere po vlastnom góle Marcela Silvu.

Dvadsaťtriročný Rusnák prihrávkou zo stredu poľa vyslal do brejku Joao Platu, ktorý si ešte v šestnástke zasekol obrancu a otvoril skóre. Hostia prišli o dva body v závere, keď si obranca Silva nešťastne zrazil do siete prihrávku či strelu Maximiliana Urrutiho. (TASR)
  • 21.12.2017
    Nashville od roku 2020 24. klubom MLS
    Nashville sa stane v roku 2020 24. účastníkom severoamerickej futbalovej súťaže Major League Soccer (MLS). V stredajšom vyhlásení to uviedol komisár ligy Don Garber.

Okrem Nashvillu sa do prestížnej súťaže v jej najbližšom rozširovaní dostane jeden z trojice Cincinnati, Detroit a Sacramento. Podľa agentúry AP padne rozhodnutie v najbližších týždňoch. (TASR)
  • 16.11.2017
    Bývalého prezidenta CONMEBOL-u budú stíhať v USA
    Súd v Paraguaji rozhodol o vydaní do USA Nicolasa Leoza, bývalého prezidenta Juhoamerickej futbalovej konfederácie (CONMEBOL).

Osemdesiatdeväťročný niekdajší popredný funkcionár je momentálne v domácom väzení v paraguajskom Asuncione. Je jedným z viac ako 40 obvinených ľudí z korupcie, vydierania a prania špinavých peňazí vo futbalovom prostredí. Informovala o tom agentúra AP. Leoz bol prezident CONMEBOL-u v rokoch 1986-2013. (TASR)
  • 24.10.2017
    USA proti Portugalsku povedie Sarachan
    Dočasným trénerom futbalistov USA sa stal Dave Sarachan, ktorý americkú reprezentáciu povedie v novembrovom prípravnom súboji s Portugalskom. Zápas je na programe 14. novembra na pôde úradujúcich majstrov Európy.

Sarachan doteraz pôsobil na poste asistenta Bruce Arenu. Ten ale v októbri rezignoval po neúspechu USA v kvalifikácii MS 2018. Američania budú hrať najbližší súťažný zápas až na Gold Cupe v roku 2019. (TASR)